Naga prawda o rowerach elektrycznych! 2015-05-11 14:20:35

Rozważasz zakup roweru elektrycznego? Przeczytaj poniższe dziesięć punktów, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję!

1. Omijasz miejskie korki!

Praktycznie przestają dla Ciebie istnieć. Poruszasz się wytyczonymi ścieżkami dla rowerów, zatrzymując się jedynie na przejściach. Nie ma mowy o czekaniu gdziekolwiek przez dwie zmiany świateł! Ty po prostu jedziesz. A kierowcy stoją…

2. Oszczędzasz grube pieniądze!

Eksploatacja samochodu nie jest tania, a eksploatacja samochodu, który codziennie wlecze się w korkach, wychodzi jeszcze drożej. Tę samą trasę między pracą a domem pokonasz rowerem elektrycznym za mniej niż 10% kosztów jazdy samochodem. I to na włączonym cały czas silniku – bo możesz go też czasem wyłączyć i zaoszczędzić jeszcze więcej! Poza tym parkujesz za darmo!

3. Parkujesz nie tylko za darmo. Parkujesz wszędzie!

Wiesz jak to jest jeździć w kółko i przez godzinę szukać miejsca do zaparkowania? Wiesz jak to jest ciągle płacić za parkowanie? Przesiądź się na rower elektryczny i zapomnisz jak to jest! Dla roweru elektrycznego nie potrzebujesz również garażu. Wystarczy piwnica, schowek, cokolwiek – jak dla zwykłego roweru.

4. Odkrywasz niezależność!

Kilkugodzinne nocne ładowanie akumulatora wystarcza z powodzeniem na przejechanie od 40 do 70 nawet kilometrów. Oczywiście samodzielne pedałowanie wydłuża odpowiednio ten zakres. A gdy się akumulator wyczerpie? To przecież i tak dojedziesz! I z pewnością nikt Cię nie będzie musiał holować!

5. Jesteś EKO!

Twój rower elektryczny jest najbardziej ekologicznym pojazdem silnikowym, jaki porusza się po drogach publicznych. W żadnym stopniu nie zatruwa środowiska. Jest cichy i zużywa bardzo mało energii elektrycznej.

6. Żyjesz zdrowo!

Rower jest elektryczny, ale przecież ma też i pedały. W zależności od potrzeb i sytuacji albo kręcisz, albo nie. A gdy kręcisz to się ruszasz i o to chodzi!

7. Czujesz wiatr we włosach!

Zdarzyło Ci się wejść latem do rozpalonego od słońca samochodu? Zdarzyło Ci się wylewać litry potu w samochodzie bez klimatyzacji? Zapomnij o tym! Podczas największego nawet upału wsiądź na rower elektryczny i poczuj wiatr we włosach!

8. Możesz więcej!

Jeżeli zwykły rower zniechęca Cię, ze względu na konieczność wytężonego wysiłku przy pokonywaniu forsownych podjazdów, to znaczy, że rower elektryczny jest stworzony właśnie dla Ciebie. Teraz żadna góra nie wyda Ci się zbyt stroma.

9. Chcesz więcej!

Wspomaganie elektryczne sprawia, że jazda rowerem elektrycznym nawet w trudnym terenie jest łatwa i przyjemna. Odpowiednio dawkowany wysiłek fizyczny, bez nadmiernego forsowania, jest zdrowszy i sprawia, że częściej masz na niego ochotę.

10. Zawsze szybko wrócisz do zdrowia!

Jazda ze wspomaganiem elektrycznym jest doskonałym ćwiczeniem rehabilitacyjnym, które znacznie przyspiesza powrót do zdrowia po różnego rodzaju urazach i kontuzjach, operacjach ortopedycznych, a także przy problemach kardiologicznych i schorzeniach układu ruchu. Po prostu jesteś w posiadaniu idealnego przyrządu rehabilitacyjnego!

Takie są fakty. Chyba fajnie jest mieć rower elektryczny, prawda? Tym bardziej, że przy jego zakupie wcale nie trzeba nadmiernie obciążać portfela. Wystarczy skorzystać z EKOpożyczki.

Źródło: www.eko-Polska.pl
Fot. Geobike

 

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane