Steruj pompą ciepła z komputera i smartfona 2013-09-03 09:20:22

Wydajność pompy ciepła zależy od jakości urządzenia i poprawnej instalacji, jednak maksymalną efektywność osiągnąć możemy również dzięki odpowiedniemu zarządzaniu całym systemem. Teraz sterowanie pompami ciepła firmy Dimplex jest jeszcze prostsze dzięki połączeniu ich z komputerem osobistym, smartfonem lub tabletem za pomocą modułu NWPM, który służy jako interfejs pomiędzy tymi urządzeniami grzewczymi a lokalną siecią komputerową.

Efektywność pompy ciepła zależna jest od wielu czynników. Wpływ na parametry pracy ma sama konstrukcja urządzenia, odpowiednie ustawienie i dopasowanie poszczególnych elementów całej instalacji. Aby jednak w najwyższym stopniu wykorzystać potencjał odnawialnych źródeł energii należy zadbać o ciągłe zarządzanie systemem grzewczym. Podczas gdy wiele pomp ciepła wyposażonych jest w profesjonalne sterowniki, firma Dimplex idzie o krok dalej – oferując moduł NWPM umożliwiający monitorowanie i zmienianie ustawień parametrów pompy z poziomu komputera osobistego lub urządzeń mobilnych.

Moduł NWPM to niewielki układ scalony wyposażony w gniazdo sieci Ethernet (popularna wtyczka używana do połączenia z Internetem). Po zainstalowaniu go w pompie ciepła, podłączona może zostać ona do komputera lub sieci lokalnej, a darmowe oprogramowanie pozwala na sprawowanie pełnej kontroli nad sprzętem grzewczym. Dodatkową zaletą jest możliwość wglądu w aktualne i historyczne dane robocze, co umożliwia utrzymywanie kosztów ogrzewania na minimalnym poziomie. Co więcej, dostęp do menu możliwy jest również dzięki darmowej aplikacji HeatPumpApp dostępnej na w sklepie AppStore i Google Play. Warto również podkreślić, że moduł NWPM umożliwia pełną integrację z inteligentnym domem, co zapewnia wzrost efektywności i komfortu.

Zakres funkcji modułu NMPW
Dodatkowy moduł służy jako interfejs między menedżerem pompy ciepła i siecią Ethernet do zdalnego przestawiania i kontroli pompy ciepła. Moduł umożliwia zmianę nastawień i odczytanie danych roboczych przy pomocy komputera, wymogiem systemowym jest komputer z wtykiem sieciowym lub sieć Ethernet.
Graficzne przedstawienie odczytów realizowane jest w przeglądarce internetowej.

Wymagania techniczne aplikacji mobilnej
Warunkiem użytkowania aplikacji HeatPumpApp jest posiadanie pompy ciepła firmy Dimplex ze sterownikiem pompy ciepła WPM 2004, WPM 2006, WPM 2007 lub WPM EconPlus oraz modułu rozszerzającego NWPM dla podłączenia do sieci Ethernet. Do transmisji danych potrzebne jest podłączenie DSL z adresem internetowym lub stały adres IP, z którym połączony będzie moduł NWPM. Smartfon lub tablet musi być połączony z Internetem, aby uzyskać dostęp do sterownika pompy ciepła przy pomocy aplikacji.

Szczegółowe informacje na temat oprogramowania na komputer osobisty i urządzenia mobilne znajdują się na stronie www.dimplex.de/pl/app. W zależności od umowy telefonii komórkowej mogą powstać dodatkowe koszty.

Więcej informacji o firmie Glen Dimplex polska można znaleźć na naszej stronie www.ekoenergia24.eu.

Źródło: Glen Dimplex Polska
Fot. Glen Dimplex Polska

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane