Wybrane eko-realizacje

Lipińscy Domy

Pracownia Architektoniczna Ludwika Juchniewicz-Lipińska i Miłosz Lipiński

Jesteśmy niewielka firmą rodzinną – architektami od pokoleń, których głównym zadaniem jest projektowanie rodzinnych domów, czyli tak naprawdę zgadywanie życzeń i spełnianie marzeń o własnym domu.

Każdy klient jest bowiem traktowany u nas indywidualnie i przyjaźnie, i może spodziewać się fachowej pomocy zarówno przy wyborze projektu, jak i realizacji swojego nowego domu.

A co jeszcze wyróżnia naszą firmę

* Projektujemy domy rodzinne od kilkunastu lat, w ciągu których zostało zrealizowanych kilkadziesiąt tysięcy domów.

* Zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy pierwszy certyfikowany dom pasywny w Polsce, który jako jedyny uzyskał certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

* Wprowadziliśmy, jako pierwsi, na polski rynek gotowe projekty domów energooszczędnych, w których zawarliśmy doświadczenie i wiedzę zdobytą przy realizacji domu pasywnego. Jednocześnie zapoczątkowaliśmy promowanie budownictwa energooszczędnego w Polsce.

* Nasze doświadczenie wykorzystujemy do edukacji innych, podczas licznych konferencji, seminariów i warsztatów najlepszych uczelni w Polsce.

* Organizujemy rokrocznie Akademię Energooszczędności, podczas której nie tylko przekazujemy naszą wiedzę architektom, firmom wykonawczym, developerom i inwestorom indywidualnym, ale także zbieramy w jednym miejscu wybitnych specjalistów w dziedzinie budownictwa energooszczędnego.

* Szkolimy kadrę nowych specjalistów. Na przykładzie naszego domu pasywnego uczą się młodzi naukowcy.

* Dzięki naszym projektom domów energooszczędnych znacząco wpływamy na poprawę jakości środowiska i obniżenie emisji CO2 do atmosfery.

* Domy energooszczędne realizowane według naszych projektów mają znacznie większą wartość na rynku nieruchomości.

* Dbamy o to, aby projekty posiadały charakterystyki energetyczne, nawet jeśli nie są wymagane przy uzyskaniu pozwolenia na budowę, a osobom dokonującym audytu energetycznego po realizacji ułatwiamy pracę przy sporządzaniu certyfikatu charakterystyki energetycznej, udostępniając projekty wraz z obliczeniami w programie do certyfikacji.

* Współpracujemy z najlepszymi producentami materiałów i technologii.

* Nasze projekty domów są bardzo chwalone za rzetelne przygotowanie dokumentacji i ponad standardowy zakres, zarówno przez architektów adaptujących, jak i firmy wykonawcze.

* Wydajemy autorskie katalogi z projektami w kraju i za granicą.

* Nasze projekty od wielu lat uzyskują nagrody i wyróżnienia m.in. w konkursach na dom dostępny wydawnictwa Murator.

Nasi partnerzy i klienci często pytają nas, jaki mamy sekret tego, że tak niewielka firma potrafi zrobić tak wiele? Odpowiedź jest prosta – pracujemy z przyjemnością i w przyjemnej atmosferze, klientów traktujemy tak, jak byśmy sami chcieli być obsłużeni, a projekty dopracowujemy tak, jakbyśmy sami mieli w nich zamieszkać.

 

Miłosz i Ludwika Lipińscy

 

Źródło: Lipińscy Domy
Fot. Lipińscy Domy

Galeria:

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane